gototopgototop

brac1

Во периодот од 07 - 10.04.2016 година, во Супетар, остров Брач, Хрватска, се одржа 11 Меѓународен кулинарски фестивал „Бисер мора“. Во конкуренција од 14 средни угостителски училишта од Супетар, Трогир, Будва, Љубљана, Шибеник, Загреб, Котор, Сплит, Марибор и Гевгелија, нашите ученици Ице Дамчески, Денис Велјаноски и Бојан Стојчески, под менторство на професорката Оливера Карева Скола, освоија бронзен медал.

Учениците се натпреваруваа во категорија ЈТ1 - школско тимско натпреварување. ГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ на нашите спонзори:

хотел Монтана Палас, Крушево

ресторан Александрија, Прилеп

пицерија Скар, Крушево

кафе бар Олд Скул, Крушево

пицерија Рома, Крушево

бурекџилница Калимеро, Крушево

ресторан Крушевска одаја, Крушево

гостилница Етно скала, Крушево

кафе бар Лион, Крушево

пица Алла Игор, Крушево

пекара Елпа, Крушево

локум Балкан, Крушево

brac10

brac2

brac3

brac4

brac5

brac6

brac7

brac9

brac8


НАЈНОВИ ОБЈАВИ:
ПОСТАРИ ОБЈАВИ:

banersoknigi

Точно време

Огласна табла

krusevo

Пребарување

РАСПОРЕД НА НАСТАВА


logoMON

АНКЕТА

Дали ви се допаѓа новиот дизајн на сајтот
 

Моментални Посетители

Има 23 гости присутни